معرفی پروژه‌های حمل‌ونقلی برای مشارکت بخش‌خصوصی


۱۳۹۵/۰۹/۱۴ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار حمل و نقل


57318079

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایسنا، در جدول شماره ۱۲ لایحه بودجه سال آینده فهرست ۲۲‌گانه‌ای از طرح‌های قابل اجرا با مشارکت بخش خصوصی ارائه شده که پنج پروژه از آن به طرح‌های زیر نظر وزارت راه و شهرسازی اختصاص یافته است.

در ردیف این جدول احداث آزادراه‌ها با رعایت قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت مدنظر قرار گرفته که می‌تواند به بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام و در مرحله‌ مطالعه آزادراهی اختصاص یابد.

طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به‌طور خاص در طرح‌های قابل اجرا با مشارکت بخش خصوصی معرفی شده که می‌تواند سرعت توسعه این فرودگاه بین‌المللی را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

طرح‌های احداث قطار حومه‌ای نیز به عنوان ردیف هشتم این جدول مطرح شده است. این قطارها که از چند سال قبل با توجه ویژه دولت پیگیری می‌شود، به عنوان یکی‌دیگر از حوزه‌های معرفی شده که توان حضور بخش خصوصی در آن قابلیت پیگیری دارد.

در ردیف دهم این جدول نیز طرح‌های افزایش حمل‌ونقل بار و مسافر توسط شبکه ریلی مطرح شده است. در این چارچوب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می‌توانند نسبت به حضور در شرکت‌های ریلی و افزایش توان ناوگان آن فعالیتی گسترده داشته باشند.

در ردیف چهاردهم این جدول نیز احداث مراکز و پایانه‌های حمل‌ونقل ترکیبی و بنادر خشک در نظر گرفته شده است. این موضوع که یکی از اصلی‌ترین طرح‌های توسعه‌ای وزارت راه و شهرسازی در گسترش توان ترانزیتی کشور به حساب می‌آید نیز براساس لایحه بودجه می‌تواند با مشارکت بخش خصوصی پیگیری شود.

ایسنا

نظر