مهلت ۴ روزه برای ورود سرمایه‌گذاران به بافت فرسوده


۱۳۹۶/۱۲/۲۰ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار شهر


sanat.sakhteman.1

به گزارش ساخت یاب به نقل از دنیای اقتصاد، با شکل‌گیری طرح مشترک دولت و شهرداری برای تامین مسکن در بافت فرسوده، سازمان نوسازی شهر تهرانتعدادی از اراضی عمومی متعلق به دولت، شهرداری یا سایر نهادهای عمومی را با اعلام میزان بارگذاری مجاز تقریبی، از نیمه بهمن‌ماه برای واگذاری به سرمایه‌گذاران ساختمانی انتخاب کرد. این اراضی برای ساخت‌وساز به متقاضیان واجد شرایط اعم از بخش‌های دولتی و خصوصی و توسعه‌گران در صورت احراز برخورداری از تخصص، تجربه و توان سرمایه‌گذاری واگذار می‌شود.  برای این منظور سرمایه‌گذاران ساختمانی باید با ورود به نشانی اینترنتی http:/ / nosazi.tehran.ir/ Default.aspxtabid=۹۶۹ در جریان اراضی انتخاب شده برای این پروژه‌ها قرار گرفته و در فرآیند ثبت‌نام ضمن انتخاب زمین از بین گزینه‌های موجود، مدارک خود را به منظور ارزیابی از سوی سازمان نوسازی ارائه کنند.

با تمدید مهلت شرکت در فراخوان سازمان نوسازی، سرمایه‌گذاران ساختمانی چهار روز دیگر (تا ۲۳ اسفندماه) مهلت دارند برای ورود به بافت فرسوده و برخورداری از حمایت‌های دولت و شهرداری در پروژه‌های نوسازی این بافت‌ها برخوردار شوند. این طرح در محدوده اراضی متعلق به دولت و شهرداری تهران و در زمین‌هایی به مساحتی بیش از ۲هزار مترمربع در مناطق دارای بافت فرسوده و با حداقل حجم سرمایه‌گذاری ۱۴ میلیارد تومان اجرا می‌شود. جزئیات این زمین‌ها و اطلاعات بیشتر درباره نوع حمایت‌های دولت و شهرداری از سرمایه‌گذاران در آدرس اینترنتی مذکور برای مشاهده همگان در دسترس است.

احداث ساختمان‌های مسکونی در اراضی دولتی، زمینه‌ساز جابه‌جایی بخشی از ساکنان پلاک‌های فرسوده در محدوده‌های هدف و آزادسازی اراضی مورد نیاز برای احداث و توسعه خدمات محلی است. در این فرآیند و همزمان با آغاز پروژه، سرمایه‌گذار باید نسبت به تامین ودیعه مسکن به منظور جابه‌جا کردن ساکنان بافت فرسوده اقدام کند. این پروژه‌ها از تسهیلات نوسازی بافت فرسوده (شامل تسهیلات مشارکت مدنی بافت فرسوده و قابل تبدیل به فروش اقساطی و کمک هزینه ودیعه اسکان) برخوردار خواهند بود.

نظر