undermiddle500

نخستین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند برگزار می‌شود


۱۳۹۷/۰۳/۱۰ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار شهر


smart-city

به گزارش ساخت یاب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، این نخستین باری است که مفهوم “شهر هوشمند” کانون توجه یک نمایشگاه بین‌المللی در ایران شده است که محور‌هایی از جمله دولت هوشمند، ساختمان‌های هوشمند، حمل و نقل هوشمند، محیط زیست هوشمند، اقتصاد هوشمند، تجهیزات زیرساختی اطلاعات و مخابرات، سلامت و آموزش و انرژی را در برمی‌گیرد. 

براساس این گزارش، شهر هوشمند (Smart City) به شهری گفته می‌شود که بر اساس آخرین نظریه‌های تکامل یافته مدیریت شهری بر پایه فناوری اطلاعات و ارتباطات، داری شش معیار اصلی حکمرانی هوشمند، شهروند هوشمند، محیط زندگی و محل زندگی هوشمند، اقتصاد هوشمند، حمل و نقل هوشمند و انرژی هوشمند باشد. 

شهر هوشمند یک منطقه شهری است که از انواع مختلف سنسور‌های الکترونیکی برای جمع‌آوری اطلاعات و تحلیل آن‌ها استفاده می‌کند، که این اطلاعات برای مدیریت دارایی‌ها و منابع شهری کارآمد است. این پروسه، شامل اطلاعات جمع‌آوری شده از شهروندان، دستگاه‌ها و منابع شهری است که پردازش و تجزیه و تحلیل می‌شود تا به نظارت و مدیریت ترافیک و حمل و نقل، سیستم، نیروگاه، آب، تأمین شبکه های، زباله، مدیریت، قانون اجرای سیستم‌های اطلاعاتی و مدارس و کتابخانه‌ها و بیمارستان‌ها و دیگر خدمات اجتماعی کمک کند. 

شهر‌هایی مثل سونگدو و سوون و محله‌ی گنگنم از شهر سئول (کره جنوبی)، استکهلم (سوئد)، واترلو در اونتاریو و کلگری در آلبرتا (کانادا)، تایپه (تایوان)، میتاکا (ژاپن)، گلاسکو (اسکاتلند)، نیویورک و لاگرانج از جورجیا (آمریکا) و در نهایت سنگاپور همه از شهر‌هایی بوده‌اند که برای تلاش‌های شان در زمینه اضافه کردن شبکه‌های پرسرعت و خدمات الکترونیکی که به پایدار کردن محیط‌های خلاق، رشد و همگانی شدن شهر کمک می‌کرده‌اند از آن‌ها تقدیر شده‌است. 

در این نمایشگاه که از ۲۷ تا ۲۹ آبان ماه در محل مصلی تهران برگزار می شود.

همچنین محور‌های مسکن و شهرسازی نیز درکنار شهر هوشمند مورد توجه قرار خواهد گرفت که انبوه سازان و سازندگان پروژه‌های کلان مسکن، بررسی دستاورد‌ها و توانمندی‌های شهرداری‌های کشور، موضوع پسماند و بازیافت زباله، انرژی نو در مسکن و شهرسازی و مهندسین مشاور، طراحان و معماران پروژه‌های کلان شهری از اصلی‌ترین محور‌های مورد توجه نخستین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند خواهند بود. 
علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه دائمی نمایشگاه به آدرس سایت www.iransmartcity.com و یا با شماره تلفن ۹-۲۲۸۹۳۰۰۸ تماس بگیرند

نظر