undermiddle500

نظارت‌های سلیقه‌ای و آشفتگی در بازار مسکن


۱۳۹۷/۰۳/۲۸ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


house-sakhtyab121

به گزارش ساخت یاب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه هم اکنون برداشت واحدی از نیاز کشور به مسکن وجود ندارد، اظهار کرد: دولت معتقد است به لحاظ تعداد واحدهای مسکونی، کشور اشباع شده و ما نیاز به تولید مسکن دیگری نداریم و این در حالی است که کشور با کمبود مسکن مواجه  است.

وی افزود: طبق بررسی‌های مرکز پژوهش‌های مجلس کمبود سه میلیون واحد مسکونی در کشور احساس می‌شود و ما باید سالانه ۸۰۰ هزار واحد مسکونی احداث کنیم اما توان تولیدکنندگان کمتر از ۴۰۰ هزار واحد است.

رضایی‌کوچی اظهار کرد: متأسفانه عرضه و تقاضا در بازار مسکن بهم ریخته و نظارت‌های ضعیف و سلیقه‌ای در این بازار سبب ایجاد آشفتگی شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: طرح مالیات بر خانه‌های خالی چند سال گذشته تعریف شد اما متأسفانه این طرح هنوز به مرحله اجرایی نرسیده‌ است.

وی گفت: متقاضیان مسکن و مستأجران در این بازار با مشکل مواجه شده‌اند و در این بین هیچ دستگاه متولی رسیدگی به این موضوع نیست.

رضایی‌کوچی تأکید کرد: باید نظارت بر دستگاه‌های اجرایی افزایش یابد و در همین خصوص هفته آینده کمیسیون عمران مجلس از وزیر راه و شهرسازی و دستگاه‌های مسئول دعوت کرده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه باید سامانه‌ای برای کنترل قیمت‌ها در بازار مسکن طراحی شود، گفت: مجلس ایده طراحی سامانه  تعیین املاک و مستغلات را به وزارت راه وشهرسازی ارائه و  وزارت راه وشهرسازی با آن موافقت کرده است.

نظر