نگرانی اروپاییان از رشد صادرات فولاد ایران


۱۳۹۶/۰۵/۰۳ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


steelsaderat

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایرنا بهرام سبحانی افزود: جمهوری اسلامی ایران در افق چشم انداز ۱۴۰۴ برنامه ۵۵ میلیون تن فولاد را پیش بینی کرده که از این رقم افزونن بر ۴۵ درصد برای صادرات در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد:اتحادیه اروپا پنج کشور را متهم به دامپینگ ( فروش کالا به نرخ پایین تر از قیمت تمام شده ) کرده که چین، صربستان، اوکراین، برزیل و ایران است .
به گفته مدیرعامل فولاد مبارکه، پس از بحث های مختلف الان پیشنهاد دادند که هر تولید کننده چنانچه زیر قیمت کف تعیین شده، به اتحادیه اروپا، فولاد صادر کند، جریمه می شود .
جمهوری اسلامی ایران به عنوان چهاردهمین فولاد ساز جهان، پارسال حدود ۶ مییلیون تن فولاد صادر کرد که نزدیک به ۱.۸ میلیون تن بیش از صادرات سال ۹۴ بود .
وزارت صنعت، معدن وتجارت پیش بینی کرد؛ امسال صادرات فولاد کشور به حدود هشت میلیون تن برسد که افزون بر ۳۰ درصد نسبت به عملکرد سال گذشته رشد خواهد داشت .
سبحانی خاطرنشان کرد: رشد تولید فولاد ایران و توان صادراتی کشورمان در این بخش، اتحادیه اروپا را نگران ساخته و در عین حال جمهوری اسلامی در افق چشم انداز حرف اول را در منطقه خواهد زد.
وزارت صنعت، معدن وتجارت پیش بینی کرد: امسال میزان تولید فولاد خام کشور به بیش از ۲۰ میلیون تن برسد، این درحالی است که در سال ۱۳۹۴ تولید فولاد خام ۱۶.۷ میلیون تن ثبت شد و پارسال هم افزون بر ۱۸ میلیون تن بود .
مدیرعامل فولاد مبارکه تاکید کرد: موضوع آنتی دامپینگ اتحادیه اروپا بطور قطع نمی تواند بی رابطه با توانمندی ایران در فولاد سازی باشد و این نشانه توانمندی کشورمان است.
وی گفت : جمهوری اسلامی امروز از ذخایر غنی سنگ آهن، انرژی و گاز فراوان، نیروی انسانی جوان، مبتکر و متخصص برخوردار است و با خیلی از کشورها در این عرصه می تواند رقابت کند 

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب