نگرانی خریداران از آینده بازار مسکن


۱۳۹۹/۰۲/۲۱ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


house....

مشاوران املاک در مناطق مختلف پایتخت از بازگشت گروهی از متقاضیان مصرفی برای خرید مسکن به بازار خبر می‌دهند.

به گزارش ساخت یاب، از ابتدای سال جاری به‌دلیل شیوع و فراگیری ویروس کرونا، فعالیت در بازار معاملات مسکن همچون بسیاری از بخش‌های اقتصادی با رکود و تعطیلی همراه بود. همین موضوع منجر به کاهش شدید حجم معاملات ثبت شده در بنگاه‌های املاک شهر تهران شد.

تعطیلی خودخواسته بنگاه‌های املاک سطح شهر از یکسو و همچنین دغدغه و نگرانی متقاضیان برای حضور در بازار ناشی از شیوع ویروس کرونا از مهم‌ترین دلایل شکل‌گیری رکود شدید معاملات در بازار بود.

اما همزمان با بازگشایی برخی کسب‌و‌کارها طی روزهای اخیر، مشاوران و فعالان بازار مسکن از ورود تدریجی متقاضیان به بنگاه‌ها برای جست‌و‌جو و احتمالا خرید واحد مسکونی موردنظر خبر می‌دهند.

به گفته مشاوران املاک برخی از متقاضیان به‌دلیل نگرانی از افزایش قیمت در ماه‌های آتی تصمیم گرفته‌اند با رعایت شرایط بهداشتی در بازار حاضر و در صورت امکان خرید خود را انجام دهند. به گفته فعالان بازار مسکن، ترس و نگرانی گروهی از متقاضیان مصرفی از افزایش مجدد قیمت‌ها در بازار خرید و فروش ملک سبب شده تا جست‌و‌جو برای یافتن فایل موردنظر مجددا از سر گرفته شود.

این در حالی است که مشاوران املاک عنوان می‌کنند تعداد زیادی از سازندگان و فروشندگان مسکن به‌دلیل نامشخص بودن وضعیت آتی بازار، فعلا قصد جدی برای عرضه واحد مسکونی خود به بازار ندارند.

دنیای اقتصاد

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب