هجوم سوداگران به بازار مسکن


۱۳۹۷/۰۵/۱۳ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


maskan-sakhtyab2

به گزارش ساخت یاب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، ایرج رهبر عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان اینکه مسئله افزایش قیمت مسکن در سه ماه گذشته به اوج رسیده است، گفت: تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد از خریداران مسکن در چند ماه گذشته مصرف کنندگان واقعی بوده‌اند.

وی ادامه داد: ۸۵ درصد از خریداران مسکن در سه ماه گذشته سوداگران بوده‌اند که به دلیل امنیت سرمایه‌گذاری در بازارهای موازی به سمت بازار ساخت و ساز و مسکن هجوم آورده و زمینه ساز رشد جهشی قیمت مسکن شده‌اند.

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران تأکید کرد: نابسامانی‌هایی که در بازار طلا، ارز و سکه ایجاد شده یکی از دلایل اصلی رشد قیمت مسکن به شمار می‌آید و همین موضوع زمینه‌ساز ورود دلالان به این بازار شده‌ است.

رهبر با بیان اینکه کارشناسان مالیاتی باید با یک برنامه‌ریزی دقیق و مطمئن تنها از دلالان و سوداگران بازار مسکن مالیات اخذ کنند، گفت: اگر خریداری یک واحد مسکونی را در طول یک سال سه تا چهار بار خرید و فروش کند به طور قطع این فرد سوداگر است، بنابراین باید مالیات سنگین از این فرد اخذ شود.

وی در پایان گفت: اخذ مالیات از سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان زمینه‌ساز خروج این سرمایه‌گذار از بازار می‌شود که نتیجه آن کاهش تولیدات مسکن است.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب