همکاری ایران با استرالیا در زمینه تبدیل سنگ آهن به فولاد


۱۳۹۵/۱۲/۰۹ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


firon_42

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایرنا، «مهدی کرباسیان» روز دوشنبه در دیدار « ریچارد بولت » وزیر توسعه اقتصادی، کار، حمل و نقل و صنایع ایالت ویکتوریا استرالیا با وی در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) افزود: ایران علاقه مند به استفاده از ظرفیت های استرالیا در بخش های آموزش، فناوری و تحقیقات در رابطه با معدن است.
کرباسیان اظهار کرد: استرالیا و ایران هر دو از نظر معدنی غنی هستند و ایران مایل است از تجربیات و دانش استرالیا در بخش های مختلف معدن بهره ببرد.
وی گفت: ایران به دانش و فناوری های نوین برای مکانیزه کردن معادن و همکاری های تحقیقاتی و آموزشی با کشوری مانند استرالیا برای توسعه بخش معدن نیاز دارد.
رییس هیات عامل سازمان ایمیدرو توضیح داد: ایران سه میلیارد تن ذخیره قطعی سنگ آهن و ذخایر قطعی زغال سنگ بالغ بر ۱.۲ میلیارد تن است و به تازگی ظرفیتی بالغ بر ۵۰ تن به ذخیره قطعی ۳۲۰ تنی طلای کشور افزوده شده است.
کرباسیان تاکید کرد: پیشنهادهای مختلفی از کشورهای کانادا و آفریقای جنوبی برای همکاری در بخش معدن دریافت شده، اما به دلیل تجربه و دانش استرالیا در این بخش، تمایل به همکاری با این کشور بیشتر است.
این مقام مسئول پیشنهاد کرد: ایران واسترالیا با توجه به قابلیت های زیاد همکاری در بخش معدن، کارگروهی از هر دو طرف برای شناخت بیشتر موقعیت ها و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز تشکیل، تا زمینه های همکاری در چارچوب سرمایه گذاری های مشترک فراهم شود.
کرباسیان همچنین، مساله مدیریت آب و جلوگیری از هدر رفت آن در بخش معدن را از نیازهای فوری این بخش دانست و گفت: ایران به دلیل محدودیت منابع آب نیازمند تغییر سیستم استفاده از آب در بخش معدن و استفاده بهینه از منابع آب است.
معاون وزیر توسعه اقتصادی، کار، حمل و نقل و صنایع ایالت ویکتوریا استرالیا گفت: این ایالت پتانسیل همکاری گسترده با ایران در بخش معدن به لحاظ مهارت، فناوری، آموزش را دارد.
«ریچارد بولت»* افزود: دو سال گذشته در حوزه های پیمانکاری و مشاوره، همکاری نزدیکی میان شرکت های استرالیایی و سازمان ایمیدرو شکل گرفته است که امیدواریم این همکاری ها گسترش یافته و به امضای تفاهمنامه های همکاری بیانجامد.
به گزارش ایرنا، براساس ذخایر شناسایی شده، ایران برخوردار از ۵۷ میلیارد تن ماده معدنی است که از این رقم حدود ۳۷ میلیارد تن ذخیره قطعی و بقیه احتمالی است، علاوه براین میزان ذخیره شناسایی شده سنگ آهن به رقم ۵.۱ میلیارد تن رسیده که از این رقم بیش از سه میلیارد تن ذخیره قطعی و بقیه احتمالی است.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب