همکاری با اروپا برای نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقلی ایران


۱۳۹۵/۰۸/۰۹ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار اقتصادی , اخبار حمل و نقل


sae_6619

به گزارش ساخت یاب به نقل از روابط عمومی اتاق تهران، بهمن عشقی که خود سابقه مدیریتی در حوزه صنعت خودرو و حمل و نقل دارد، یکی از مشکلات این بخش را فرسودگی ناوگان حمل و نقل در کشور عنوان کرد و با اشاره به حجم بالای مبادلات تجاری ایران با کشورهای دور و نزدیک، نوسازی ناوگان این حوزه را اقدامی ضروری دانست. وی در این باره خاطرنشان کرد که صنعت حمل و نقل ایران می‌تواند به کمک صنایع پیشرفته این حوزه به ویژه از منطقه اروپا، بازسازی شود.


دبیرکل اتاق تهران همچنین یکی دیگر از مشکلات صنعت حمل و نقل ایران و بنگاه‌های این بخش را این‌گونه بیان کرد که بسیاری از شرکت‌های حمل و نقلی مجبور هستند به صورت یک طرفه اقدام به بارگیری و ترانزیت کالا کنند در حالی که ناوگان جاده‌ای و دریایی فعال در کشور به دلیل اعمال تحریم چند سال گذشته، هنوز نتوانسته‌اند به تجارت و جابه جایی دو طرفه کالا بازگردند.


عشقی با اشاره به توان بالای بنگاه‌های حمل و نقلی اروپا و کشور بلژیک، استفاده از ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این کشور برای تجهیز و نوسازی ناوگان ترانزیت کالا در ایران را مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد که نظام حمل و نقلی ایران نیاز به ایجاد سیستم مکانیزه یکپارچه دارد و با توجه به اهمیت این موضوع در نزد دولت، یکی از زمینه‌های همکاری میان دو طرف می‌تواند در این حوزه شکل بگیرد.


در این نشست پس از سخنرانی‌های افتتاحیه، فعالان صنعت حمل‌ونقل و ترانزیت از دو کشور با یکدیگر به گفت‌وگو و مذاکره برای یافتن مسیرهای توسعه همکاری پرداختند.

نظر