همگامی ایران با جامعه جهانی در مسیر شهرهای سبز


۱۳۹۵/۱۰/۲۹ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار شهر


sahrsabz1

به گزارش ساخت یاب به نقل از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی و دبیر علمی سومین همایش کنفرانس بناهای بلند در مراسم افتتاحیه سومین کنفرانس با اشاره به دستاوردهای دوره های پیشین کنفرانس بناهای بلند، گفت: ما در سومین گام از برگزاری کنفرانسی با موضوع بناهای بلند هستیم. اینکه این کنفرانس تداوم پیدا کرده به ما این امیدواری را می‌دهد که در اهدافی که دنبال می‌کردیم موفق عمل کردیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در کنفرانس اول برنامه بر این بود که متواضعانه به ضرورت‌ها و چالش‌های بناهای بلند بپردازیم. در کنفرانس دوم نیز اثر بناهای بلند در حیات پایدارشهری مورد توجه قرار گرفت و هدفش این بود تا توجه ها را به زندگی‌پذیرکردن شهرها جلب کند.

مظاهریان در بیان هدف سومین کنفرانس بناهای بلند به اسکان در شهرهای سبز اشاره کرد و گفت: سومین کنفرانس بناهای بلند زمانی دارد برگزار می‌شود که دنیا در مسیر شهرهای‌سبز گام برمی‌دارد.

وی با اشاره به اینکه چندین ماه پیش، اجلاس هبیتات در اکوادور که هر ۲۰ سال یک‌بار تشکیل می شود با حضور سران و گروه های متعددی از انجمن های مردم نهاد در سال ۲۰۱۶ برگزار شد، گفت: سومین کنفرانس بناهای بلند بر اهداف سومین کنفرانس اسکان بشر تمرکز دارد و به موضوع مهم ساماندهی اسکان بشر می‌پردازد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن تشکر از هیات علمی کارگروه‌هایی که در این کنفرانس حضور داشتند از تک تک آنها نام برد و از این مجموعه علمی تقدیر به‌عمل آورد.

مظاهریان با اشاره به اینکه در سال جاری، ۶ کارگروه به فعالیت می‌پردازند، گفت، دکتر حافظی در کارگروه معماری، دکتر زبردست در کارگروه شهرسازی، دکتر عبده‌تبریزی در کارگروه اقتصادی و مالی، احمد مسجدجامعی در کارگروه اجتماعی و فرهنگی، دکتر شیبانی اصل در کارگروه قوانین و مقررات و همچنین دکتر گلابچی در کارگروه سازه و مهندسی ساختمان، صمیمانه گام‌های موثری برداشتند که جا دارد از همه آنها تشکر کنم.

وی گفت: بیش از ۵۰۰ مقاله در سومین کنفرانس بناهای بلند ثبت نام شده بود که ۲۰۷ مقاله پذیرفته شد و ۴۰ مقاله نیز در نهایت به عنوان مقاله‌های برتری که شفاهی در کارگروه‌ها ارایه خواهند شد.

مظاهریان اظهار امیدواری کرد تا این کنفرانس بتواند در پایان به یک کمیسیون دائمی و غیردولتی برای پیگیری ساخت بناهای بلند تبدیل شود و از همفکری اعضای متخصص، تبعات مثبت و منفی ساخت بناهای بلند در ایران مورد ارزیابی صحیح قرار گیرد تا در نهایت شهرهایی سبز داشته باشیم.

 

نظر