وام ۴۰ میلیون تومانی برای مسکن روستایی


۱۳۹۸/۰۲/۲۷ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


village&sakhtyab

معاون مسکن بنیاد مسکن از تایید مصوبه افزایش تسهیلات مسکن روستایی به ۴۰ میلیون تومان توسط شورای پول و اعتبار خبر داد و گفت: رشد ۶۰ درصدی افزایش تسهیلات مسکن روستایی تا هفته آینده به هفت بانک عامل ابلاغ می‌شود.

به گزارش ساخت یاب، عزیزالله مهدیان با اشاره به ابلاغ مصوبه افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی از سوی شورای پول و اعتبار گفت: شورای پول و اعتبار مصوبه افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی را به ۴۰ میلیون تومان ابلاغ کرد. به گفته وی، تا هفته آینده سهمیه بانک‌های عامل نیز در میزان پرداخت تسهیلات باید مشخص و تعیین شود.

مهدیان در پاسخ به این سوال که آیا تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی با توجه به رشد قیمت مصالح ساختمانی می‌تواند در ساخت‌و‌ساز مسکن روستایی و مقاوم‌سازی این واحدها موثر و مفید باشد، اظهار کرد: براساس قانون سالانه باید ۱۵ درصد به سقف تسهیلات مسکن روستایی اضافه شود؛ اما امسال با توجه به رشد قیمت مصالح ساختمانی، سقف تسهیلات نیز با درنظر گرفتن این افزایش ۶۰ درصد بالا رفته است. معاون مسکن بنیاد مسکن با اشاره به اینکه این ۴۰ میلیون تومان برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی درنظر گرفته شده و پرداخت خواهد شد، گفت: سقف تسهیلات مسکن روستایی ۲۵ میلیون تومانی، تاکنون برای ساخت ۷۷ هزار واحد مسکونی پرداخت شده است.

فارس

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب