وضعیت بازار رهن کامل در تهران


۱۳۹۵/۰۹/۲۸ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


با وجود کاهش تمایل عمومی موجران به عرضه آپارتمان استیجاری در قالب رهن کامل به دنبال کاهش نرخ سود بانکی، مالکان آپارتمان‌هان‌های گران‌قیمت شمال تهران یکی از گروه‌هایی هستند که همچنان در این بخش از بازار حضور دارند. به گزارش «دنیای اقتصاد» اخذ ودیعه چندصد میلیون تومانی برای اجاره یک واحد آپارتمان بزرگ‌متراژ در مناطقی نظیر دروس، نیاوران، فرمانیه، کامرانیه و اقدسیه امری دور از ذهن نیست. مشاوران املاک در مناطق یک و سه پایتخت معتقدند پرداخت اجاره بهای بیش از سه میلیون تومان حتی برای اقشار پردرآمد نیز کمی سنگین است و آنها ترجیح می‌دهند با پرداخت ودیعه در یک آپارتمان لوکس و بزرگ در یک منطقه مرغوب سکونت کنند.

 

واسطه‌های ملکی اعتقاد دارند بهترین راه‌حل برای اینکه ملکی به سرعت اجاره برود، عرضه آن به‌صورت «رهن کامل» یا «قابل تبدیل» است. به گفته آنها، آپارتمان‌هایی که به‌صورت رهن کامل ارائه می‌شوند حتی در فصل پاییز هم در کمتر از یک هفته به اجاره می‌روند. همچنین مشاوران املاک از تعدیل نرخ رهن کامل در پاییز خبر داده و می‌گویند: بهای ودیعه کامل آپارتمان‌های تهران به ویژه درمورد آپارتمان‌های میان‌متراژ در مناطق متوسط قدری تعدیل شده است.

به نحوی که بهای ودیعه برخی از آنها در مناطق مصرفی چهار و پنج با وجود نوساز بودن و برخورداری از امکانات ضروری به مترمربعی یک میلیون تومان نزدیک شده، این در حالی است که در فصل تابستان، موارد مشابه دست‌کم مترمربعی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای رهن اعلام شده بود.

دنیای اقتصاد

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب