وضعیت بازار مسکن در شرق تهران


۱۳۹۹/۰۴/۲۳ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


tehran-city3

روند افزایش قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان در منطقه چهار واقع در شرق پایتخت به‌عنوان یکی از مناطق کانونی پاسخ به تقاضای مصرفی مسکن در چند روز اخیر متوقف شده است.

به گزارش ساخت یاب،  واسطه‌های ملکی می‌گویند تا اوایل هفته گذشته تعدادی از سازنده‌ها قیمت‌های خود را چند روز یکبار تغییر داده و مرتب قیمت‌های بالاتری را برای فروش پیشنهاد می‌کردند که در بسیاری از موارد موجب بر هم خوردن معامله‌ای که توافق اولیه درباره آن صورت گرفته بود، می‌شد.

اما طی چند روز اخیر برخی از سازنده‌ها که روی موج تغییرات قیمت اعلامی سوار بودند، روند تثبیت قیمت را در پیش گرفته‌اند و عملا به‌عنوان فروشنده واقعی در بازار ایفای نقش می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد آنها از ادامه هیجان قیمتی در بازار مسکن و حبابی شدن قیمت‌ها بیش از سطوح فعلی ناامید شده و درواقع معتقدند قیمت مسکن به قله رسیده و بعید است از این سطح فراتر برود.

هرچند با قطعیت نمی‌توان درباره آینده قیمت مسکن سخن گفت و سرانجام تغییرات قیمتی بستگی زیادی به متغیرهای بیرونی بازار و نیز وضعیت سایر بازارهای سرمایه‌پذیر دارد؛ اما دریافت این سینگال از سوی سازنده‌های فعال در یکی از پرمعامله‌ترین مناطق شهر تهران یعنی منطقه چهار نشان‌دهنده افزایش احتمال توقف افزایش قیمت مسکن در روزها و هفته‌های آتی است. البته نباید فراموش کرد قیمت‌های اعلامی برخی از فروشندگان این منطقه به حدی نسبت به سطح انتظار متقاضیان در بازار بالاتر است که بعید به نظر می‌رسد حتی در همین سطوح قیمتی، خرید و فروشی انجام شود.

بنابراین نمی‌توان قیمت‌های آپارتمان‌های نوساز در بازار فعلی را به منزله ارزش قطعی و واقعی آپارتمان در این منطقه تلقی کرد.
دنیای اقتصاد

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب