وضعیت بازار یک طبقه‌ها


۱۳۹۷/۰۴/۱۴ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


house-market7

به گزارش ساخت یاب به نقل از دنیای‌اقتصاد از تازه‌ترین وضعیت بازار خرید و فروش املاک یک طبقه شهر تهران که در برخی آگهی‌ها از آنها با ناممسکن ویلایی نیز نام برده می‌شود حاکی است هم‌اکنون افزایش قیمت آپارتمان‌ها به عمده این واحدها که یک طبقه و برخوردار از حیاط اختصاصی هستند نیز سرایت کرده طوری‌که طی ماه‌های اخیر به خصوص دو ماه گذشته سطح قیمت این واحدها به‌طور محسوس افزایش یافته است.

با این حال، علاوه بر آنکه سطح قیمت پیشنهادی و قطعی این واحدها از یک جهت از سطح قیمت پیشنهادی و قطعی آپارتمان‌های مسکونی در شهر تهران تاثیر می‌پذیرد و همزمان با افزایش قیمت در بازار فروش آپارتمان‌ها قیمت در بازار معاملات این واحدها نیز دستخوش نوسان می‌شود اما از جهت دیگر قیمت بخش عمده‌ای از این واحدهای مسکونی نیز از تحولات بازار زمین و نوسان قیمت در بازار املاک کلنگی تاثیر می‌پذیرند.

چرا که بخش قابل توجهی از این واحدهای مسکونی هم‌اکنون با عمربنای بیش از ۲۰ سال به بازار فروش عرضه شده‌اند و هر چند هنوز قابل بازسازی و سکونت هستند اما در برخی موارد خریداران این واحدها را به منظور تخریب و نوسازی و ساخت مجتمع‌های آپارتمانی خریداری می‌کنند. از این رو علاوه بر محاسبه قیمت بنا، به فراخور سن این واحدها، معیارهای دیگری همچون طول بر،مساحت زمین و همچنین موقعیت ملک در تعیین سطح قیمت فروش این دسته از واحدهای مسکونی تاثیر دارد.

در حال حاضر تقریبا در همه مناطق شهر تهران مواردی از فایل‌های فروش مربوط به واحدهای مسکونی یک طبقه وجود دارد؛ هر چند توزیع این واحدهای مسکونی در مناطق مختلف متفاوت است و در برخی مناطق تعداد این واحدها بیش از سایر مناطق و در بعضی دیگر تنها تعداد محدود و حتی انگشت‌شماری از این واحدها یافت می‌شود.

 

07-02

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب