پایان رکود و آغاز دوره رونق مسکن


۱۳۹۵/۰۷/۲۰ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


دانلود (3)

بازار مسکن پس از پشت سر گذاشتن سه سال رکود، ‌ روزهای ورود به رونق را می‌گذراند و آمارهای دستگاه‌های متعدد از جمله وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی نشان از این دارد که از ابتدای سال جاری میزان معاملات مسکن در حال افزایش بوده است.

طبق آخرین گزارش بانک مرکزی، میزان معاملات مسکن در تهران در شهریورماه نسبت ماه گذشته‌اش، رشد بیش از ۱۰ درصدی داشته و به این ترتیب رشد صعود خرید و فروش مسکن از ابتدای سال تا ماه گذشته حفظ شده است. حامد مظاهریان، معاون امور مسکن و ساختمان معتقد است: اهداف وزارت راه و شهرسازی مبنی بر رونق بازار مبتنی بر سیاست‌های پس‌انداز جواب داده است و بازار مسکن در دوره پپش رونق قرار دارد و به زودی وارد دوره رونق می‌شود.

همچنین حسام عقبایی، ‌ رییس اتحادیه املاک استان تهران چندی پیش با بیان اینکه این افزایش معاملات مسکن منجر به گران شدن قیمت خانه نمی‌شود، ‌ گفت: هر چند که معاملات مسکن در تهران رو به رشد است اما در برخی از استان‌ها رکود همچنان ادامه دارد اما علایم بازار حاکی از این است که این رونق از تهران به سایر استان‌ها سرایت می‌کند.

طبق گفته کار‌شناسان، رونق بازار مسکن در تهران از خانه‌های نقلی شروع شده است، موضوعی که بانک مرکزی هم با ارائه گزارش‌هایی از بیشترین فروش‌های خانه‌های کم مترا‍ژ آن را تایید می‌کند. طبق آخرین گزارش بانک مرکزی درباره تحولات بازار مسکن؛ در ماه گذشته بیشترین خرید و فروش مسکن مربوط به خانه‌هایی با متراژ ۵۰ تا ۸۰ متر بوده است.

ایلنا

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب