پرمعامله‌ترین مناطق تهران


۱۳۹۵/۱۱/۳۰ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


2195484

به گزارش ساخت یاب به نقل از دنیای اقتصاد , روند معاملات بازار مسکن طی یک ماه نخست فصل زمستان سال جاری نشان می‌دهد: معادل ۱/ ۷۳ درصد از مجموع ۱۶ هزار و ۷۰۰ معامله انجام شده در دی ماه مربوط به ۱۰ منطقه و ۹/ ۲۶ درصد باقی‌مانده مربوط به ۱۲ منطقه دیگر است.

از میان مناطق ۲۲گانه شهر تهران، ۱۰ منطقه شامل ۵،۴،۲،۱۴،۸،۱۰،۱۵،۷،۱۳و یک دارای بیشترین سهم از معاملات یک ماه نخست زمستان بوده‌اند. براساس گزارش بانک مرکزی منطقه ۵ با سهم ۱۶ درصد، منطقه ۴ با سهم ۲/ ۱۱ درصد، منطقه ۲ با سهم ۹/ ۹ درصد، منطقه ۱۴ با سهم ۸/ ۶ درصد و منطقه ۸ با سهم ۵/ ۶ درصد پنج منطقه پرمعامله شهر تهران هستند. پس از این مناطق ۱۰،۱۵،۷،۱۳ و یک به ترتیب بیشترین سهم از بازار معاملات خرید و فروش مسکن را به خود اختصاص داده‌اند.

طوری که در منطقه ۱۰ معادل ۳/ ۵ درصد، منطقه ۱۵ معادل ۸/ ۴ درصد، منطقه ۷ معادل ۵/ ۴ درصد، منطقه ۱۳ معادل ۴/ ۱ و منطقه یک معادل ۴ درصد معاملات خرید و فروش در یک ماه مورد بررسی انجام شده‌است. بررسی‌های بانک مرکزی از عملکرد معاملات انجام شده در شهر تهران نشان می‌دهد که حجم معاملات مسکن در دی‌ماه سال جاری در مقایسه با دی ماه سال گذشته معادل ۲/ ۳ درصد افزایش داشته است. براساس گزارش بانک مرکزی در دی ماه سال جاری معادل ۱۶ هزار و ۷۴۹ واحد مسکونی معامله شده اما در دی‌ ماه سال گذشته تعداد آپارتمان‌های مسکونی معامله شده معادل ۱۶ هزار و ۲۲۵ واحد بوده‌است.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب