پیشنهاد نرخ تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن


۱۳۹۷/۰۶/۲۶ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


به گزارش ساخت یاب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس از افزایش نرخ تسهیلات مسکن به ۳۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: این تسهیلات در مراحل ابتدایی و پیشنهادی است و سعی داریم مدت بازپرداخت آن را تا ۳۰ سال افزایش دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط و وضعیت اقتصادی در کشور تسهیلات خرید مسکن پاسخگوی متقاضیان نیست به همین دلیل پیشنهاد افزایش تسهیلات را به دولت ارائه کرده‌ایم.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: هر طرحی از جمله افزایش تسهیلات خرید مسکن تبعاتی را در بازار ایجاد می‌کند اما امیدواریم با افزایش نرخ تسهیلات بتوانیم این بازار را از رکود خارج کنیم.

 

 افزایش مدت زمان بازپرداخت تسهیلات سوداگران را فراری می‌دهد

بهادری با بیان اینکه افزایش طول مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن به ۳۰ سال موجب می‌شود که خریداران واقعی از آن استفاده کنند، افزود: با اجرای این طرح مانع ورود دلالان و سوداگران می‌شویم و تنها اجازه پرداخت به متقاضیان داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون سرمایه‌های سرگردان در بازار مسیر درست خود را پیدا نکرده‌اند، گفت: به نظر می‌رسد که وضعیت کنونی اقتصادی کشور پایدار نباشد و به زودی شاهد بهبود بازار مسکن باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: با توجه به نیاز جدید مسکن به سرمایه‌گذار، تدابیر لازم برای تعادل عرضه و تقاضای مسکن را در نظر گرفته‌ایم و تا چند ماه آینده این شرایط بهبود می‌یابد.

وی در پایان تأکید کرد: دولت باید برای بهبود بافت‌های فرسوده تمرکز خود را افزایش دهد و سرمایه‌ها را به این سمت هدایت کند زیرا نوسازی بافت‌های فرسوده مانع از هدر رفت سرمایه‌ها می‌شود.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب