کارخانه مکران چابهار سالانه ظرفیت تولید ۱.۶ میلیون تن فولاد دارد


۱۳۹۶/۰۴/۰۸ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


steel-industry-imprv

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایرنا، اکبر ترکان در حاشیه بازدید از کارخانه فولاد مکران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چابهار ظرفیت های ترانزیتی و صادراتی مناسبی برای محصول فولاد دارد و می توان با راه اندازی فولاد تحولات خوبی را در این منطقه ایجاد کرد.
وی افزود: مناطق آزاد کشور و به ویژه منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار موفقیت خوبی در زمینه رشد صادرات داشته است به طوری که در سه ماهه نخست امسال، صادرات چابهار ۲.۵ برابر مدت مشابه سال قبل بوده است.
وی توجه لازم به تولید محصولات صادرات محور در منطقه آزاد چابهار را خواستار شد و افزود: متصل بودن چابهار به آب های اقیانوسی ظرفیت خوبی را برای توسعه تجارت و ترانزیت ایجاد کرده است.
وی گفت: کارخانه فولاد مکران به زودی با تولید آهن اسفنجی آغاز به کار خواهد کرد.
مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: در چابهار تولید ۱۰ میلیون تن فولاد هدف گذاری شده است و اقدامات لازم برای تکمیل کارخانه فولاد مکران با مشارکت شرکت پوسکوی کره ‌جنوبی در حال انجام است.
ترکان اظهار داشت: در اسفند ماه سال ۱۳۹۴ قرارداد با شرکت پوسکوی کره جنوبی منعقد شده است وعملیات اجرایی آن از تابستان پارسال پس از تخصیص زمین توسط منطقه آزاد و اخذ مجوزهای لازم از سازمان محیط زیست آغاز شد.
به گزارش ایرنا، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی پس از افتتاح سالن ورزشی ورنا و آغاز رقابت های کشتی از طرح های اقتصادی در حال اجرا نظیر پتروشیمی بازید کرد.
ترکان همچنین از قسمت های مختلف سازمان منطقه آزاد چابهار بازدید و در جلسات جداگانه با حضور مدیران منطقه آزاد چابهار مسائل و مشکلات را بررسی کرد.
منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، یکی از مناطق آزاد هفت گانه کشور است که در راستای اهداف اقتصادی کشور، بیش از دو دهه است که درمجاورت شهرستان چابهار و در حاشیه دریای عمان تاسیس شده است. با توجه به تعریف مناطق آزاد و علل ایجابی آن، سازمان منطقه آزاد چابهار تمام تلاش و همت خود را به کار گرفته تا نقش شایسته ای در حد توان و امکان برای توسعه و رشد اقتصاد ملی و منطقه ای ایفا کند.
در آستانه اقتصاد و تجارت هزاره سوم، اکنون منطقه آزاد چابهار زیرساخت های لازم برای تبدیل شدن به یک منطقه آزاد پویا را درحد قابل قبولی فراهم کرده است. این منطقه نه تنها در اقتصاد ملی نقش موثر داشته بلکه در استان سیستان و بلوچستان نقطه اتکاء مهم و اساسی مردم و روزنه اصلی امید به زندگی اقتصادی و اجتماعی و سیاسی شده است.
بندر چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستانهای نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به کنارک متصل است.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب