undermiddle500

کاهش عرضه مسکن خطرناک است


۱۳۹۷/۰۴/۰۲ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


maskan-sakhtyab9

به گزارش ساخت یاب به نقل از فارس ، حسن محتشم اظهار داشت: قیمت مسکن شاید در آینده افزایش یابد اما فعلا متوقف است.محتشم با اشاره به اینکه مسکن پنج سال در رکود بود و طبیعی بود که پس از عبور از رکود معاملات مسکن افزایش و قیمت مسکن رشد کند گفت: با توجه به شرایط اقتصادی در کشور و کاهش عرضه مسکن، قیمت مسکن، شاید در آینده افزایش بیشتری داشته باشد.
وی با بیان اینکه روند افزایش قیمت مسکن فعلا متوقف است گفت: رشد نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی باعث رشد قیمت مسکن شد اما باید در نظر داشته باشیم که کاهش عرضه و رشد تقاضا می‌تواند خطرناک باشد.
محتشم در پاسخ به این سوال که چه راهکاری می‌تواند جلوی رشد بیش از حد قیمت‌ها را بگیرد، خاطر‌نشان کرد: متعادل شدن عرضه و تقاضا همواره جزو آرزوهای کشور در حوزه ساخت‌و‌ساز بوده است بنابراین چنانچه عرضه از مسکن عقب بماند قطعا رشد قیمت‌ها به دلیل عقب ماندن عرضه از تقاضا اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. وی تاکید کرد: باید ساخت‌و‌ساز تسهیل شود بنابراین دولت با اعطای تسهیلات به بخش عرضه و تقویت تقاضا می‌تواند به متعادل کردن عرضه و تقاضا کمک کند.
محتشم در خصوص آینده بازار مسکن گفت: وقتی مردم و سرمایه‌ها برای حفظ سرمایه‌ها‌ و ارزش دارایی‌های خود به دنبال یک محل امن برای سرمایه‌گذاری می‌گردند بهترین راه را در خرید ملک می‌بینند و همین استقبال باعث رشد تقاضا و بالا رفتن قیمت مسکن می‌شود. پیشتر وی در پاسخ به این سوال که آیا برگشت قیمت مسکن امکان‌پذیر است، گفته بود برگشت قیمت مسکن به قیمت‌های قبلی بعید است.

نظر