کلیات طرح دو فوریتی تخفیف ۴۰درصدی عوارض نوسازی در مشهد


۱۳۹۵/۱۲/۲۶ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


androidonlinenewsimage-4

 به گزارش ساخت یاب , در پی افزایش عوارض نوسازی ناشی از اجرای مصوبه هیئت وزیران  در سال ۹۵، شورای اسلامی شهر مشهد، در جلسه عصرسه شنبه گذشته کلیات طرح دوفوریتی تخفیف ۴۰ درصدی برای عوارض نوسازی را تصویب کرد در بخش دلایل این طرح دوفوریتی آمده است: با توجه به ابلاغیه هیئت وزیران در خصوص مبنای محاسبه عوارض نوسازی بر مبنای p سال ۹۳ و افزایش حاصل از تاثیر این ابلاغیه در افزایش فیش عوارض نوسازی شهرداری مشهد نسبت به سنوات قبل و در راستای توسعه مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض مذکور، طرح ذیل ارائه می شود.در متن طرح نیز آمده است: به شهرداری مشهد اجازه داده می شودنسبت به اعمال تخفیف در  پرداخت های نقدی شهروندان بابت عوارض عمران و نوسازی ، خودرو و خدمات شهری (بهای خدمات پسماند و آتش نشانی) تا پایان خرداد ماه ۹۶ اقدام کند و با احتساب جایزه خوش حسابی مصرح در ماده ۱۰ قانون نوسازی و عمرانی شهری ، جمعا ۴۰ درصد تخفیف اعمال کند.صاحبی درباره این طرح دوفوریتی  به خراسان رضوی گفت: با توجه به ابلاغیه دولت، مبنای محاسبه عوارض تغییر کرده و فیش های عوارض نوسازی که طی چند روز گذشته توزیع شده با افزایش مواجه است.وی با بیان این که این افزایش، ناشی از اجرای مصوبه هیئت وزیران درباره دفترچه ارزش معاملاتی بر مبنای سال ۹۳ بوده است ، افزود: با توجه به رکوداقتصادی، جلسه ای را در این زمینه با شهردار داشتم که وی نیز ازاین طرح استقبال کرد تا مردم فیش ها را با ۴۰ درصد تخفیف پرداخت کنند.
وی درباره میزان افزایش اظهار کرد: افزایش عوارض در مناطق مختلف متفاوت است. در برخی مناطق ۵۰ در صد و در  برخی ۱۰۰ درصد و گاهی هم افزایش نداشته است.صاحبی با اشاره به جلسه شورای شهر و تصمیم در این باره گفت: کلیات این طرح دوفوریتی تصویب وبررسی جزئیات به جلسه پنج شنبه(امروز۲۶/۱۲/۹۵) موکول شد.وی تاکیدکرد: در شرایط رکود اقتصادی، بسیاری از شهروندان درآمد مناسبی ندارند به همین دلیل کلیات طرح دو فوریتی تخفیف ۴۰ درصدی را  شورای شهر تصویب کرد.وی افزود: هم چنین پیشنهاد شده است که این تخفیف، شامل افرادی که این قبوض را پرداخت کرده اند نیز بشود.به گفته وی کلیات این طرح دوفوریتی با ۱۷ رای از ۲۱ رای حاضر در جلسه تصویب شد.
 هم چنین به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر، جلسه بعدازظهر روز سه شنبه شورا، با ادامه بررسی بودجه سال ۹۶ شهرداری مشهد برگزار شد و بودجه سازمان فرهنگی شهرداری مشهد تصویب شد.
در ادامه آصفی پیشنهاد کرد تا ۲۵ درصد اعتبارات آموزش فرهنگ شهروندی به تولید و پخش محصولات از صداوسیمای خراسان رضوی اختصاص یابد.اخلاقی در همین رابطه بیان کرد: در بودجه روابط عمومی، اعتباراتی برای همکاری با صداوسیما درنظرگرفته شده که هزینه می شود و باید گفت مخاطبان صداوسیمای استان، بیشتر در شهرستان هاهستند نه مشهد و نباید توقع بیجا برای صداوسیما ایجاد شود. جهانبخش نیز خاطرنشان کرد: روابط عمومی برای انتشار گزارش کار شهرداری، اعتباراتی را هزینه می کند و در خصوص آموزش شهروندی بودجه ای درنظر گرفته نشده است. در ادامه رای گیری در خصوص این پیشنهاد انجام شد اما رای نیاورد.در ادامه مصوب شد ۲ میلیارد تومان برای هزینه کرد در فرهنگسرای امربه معروف، به بودجه معاونت فرهنگی اضافه شود.در ادامه، اخلاقی به ضرورت ایجاد نمادهای دائمی در مشهد اشاره کرد و گفت: پیشنهاد می کنیم ۷ میلیارد تومان در این بخش هزینه شود. اعضا با این پیشنهاد موافقت کردند.در ادامه بررسی تفریغ بودجه موسسه فرهنگی شهرآرا به تصویب رسید. انسیه غفوری شعرباف در این رابطه بیان کرد: باید برای بستن مسیر تخلف، در شرایط اضطرار ، امکان سفارش چاپ به غیر از شهرآرا داده شود.بذرگری هاشمی،مدیرعامل موسسه فرهنگی شهرآرا دراین باره گفت: برای دستیابی به خودکفایی، شهرآرا به درآمدهایی از جمله چاپ بنرهای شهرداری روی آورده و اگر قرار است یارانه شهرداری قطع شود، باید حمایت های لازم از این اقدام انجام شود.قدیری طرقی در ادامه پیشنهاد کرد ۱۰ درصد بودجه فرهنگ شهروندی توسط موسسه فرهنگی شهرآرا جذب شود.در ادامه نخعی راد پیشنهاد داد تا تبلیغات ستادهای خبری و رسانه ای شهرداری توسط شهرآرا انجام شود. اخلاقی در این باره گفت: این اقدام مانند یک ساعت فروشی است که برنج هم بفروشد و کم مانده ما ساخت تقاطع های غیر همسطح را نیز به شهرآرا بدهیم. وی گفت: باید شهرآرا از درآمدهای مردمی پول کسب کند نه اینکه از داخل شهرداری این مهم، محقق شود.در ادامه اعضای شورای شهر با این پیشنهاد مخالفت کردند. در ادامه اعضا با افزایش بودجه آتش نشانی موافقت کردند.در ادامه جلسه علنی شورا، بودجه سازمان پارک های شهرداری مشهد به تصویب رسید و بررسی بودجه سازمان فردوس های شهرداری مشهد، دستور کار دیگر جلسه علنی دیروز بود که  تصویب شد. اعضا با افزایش ۳۰ درصدی حقوق غسال ها و گورکن ها و ۲۰ درصدی کارکنان آرامستان ها موافقت کردند.در ادامه جلسه، لایحه دوفوریتی در دستور کار قرار گرفت که اعضا با فروش بلیت تا سقف ۲ هزار تومان برای نمایشگاه مشهد دوست داشتنی موافقت کردند.
ضرورت برگشت مالیات به مشهد
هم چنین دیمه کار عضو شورا در نطق پیش از دستور این جلسه گفت: ۲۷ میلیون زائری که به مشهد می آیند، درآمدهایی را برای مشهد و دولت ایجاد می کند تا با برگشت مالیات ، بار پذیرایی زائران بر دوش مردم مشهد سنگینی نکند. وی با بیان اینکه باید بررسی کنیم که آیا خودمان نگاه عدالت محورانه داشته ایم یا نه، افزود: در جلسه روز گذشته تبصره ای مبنی بر اینکه باید با نیروهایی که خارج از ضوابط ،جذب شهرداری شده اند، تسویه حساب کرد، مطرح شد که تنها ۶ نفر از اعضای شورا به آن رای دادند؛ چه اتفاقی افتاد که ۱۹ نفر دیگر رای نمی دهند؟ آیا این عدالت محورانه است؟دیمه کار بااشاره  به سوابق مدیریتی وسیاسی  لیست های منتشر شده اخیر برای  انتخابات شورا گفت:چون اگر این سوابق کارآمد بودند، امروز شاهد برخی مسائل حداقل در مشهد نبودیم؛ سوابقی مثل معاون وزیر، وزیر، استاندار، فرماندار، مدیرکل و … اگر مبتنی بر نگاه کارآمد و شجاعانه نباشد اصلا فایده ای ندارد.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب