کمبود عرضه ملک کلنگی و زمین مناسب برای ساخت مسکن


۱۳۹۹/۰۲/۰۵ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


house.sakhtyab.com6

عرضه زمین و ملک کلنگی به بازار مسکن و سازنده‌ها محدود شد.

به گزارش ساخت یاب، تحقیقات میدانی از بازار عرضه گران‌ترین جزء ساخت‌وسازهای شهر تهران نشان می‌دهد در حالی‌که از ماه‌های قبل عرضه ملک کلنگی و زمین مناسب برای ساخت مسکن در مناطق مختلف پایتخت محدود شده و از حجم و میزان آن کاسته شده بود، معرفی فایل فروش این دسته از املاک به بازار و سازنده‌ها هم‌اکنون محدودتر از ماه‌های قبل است.

در واقع عرضه زمین وملک کلنگی به بازار به عنوان اولین وگران ترین پیش‌شرط شروع فعالیت‌های ساختمانی،هم‌اکنون در بازار مسکن محدودتر از ماه‌های قبل است.

بنا بر اذعان برخی از واسطه‌های معاملات بازار زمین وملک کلنگی در برخی از مناطق شهر تهران و همچنین براساس شواهد مربوط به حجم عرضه فایل کلنگی در سایت‌های مجازی،تمایل مالکان املاک کلنگی برای عرضه فایل به بازار و فروش آنها به کمترین میزان خود ظرف ماه‌های اخیر رسیده است.

به طوری‌که در برخی از این محلات و در بعضی موارد حتی روزانه یک فایل جدید نیز در این بخش از بازار مسکن عرضه نمی‌شود وعرضه روزانه فایل فروش املاک کلنگی به بازار مسکن در بعضی از محلات انگشت‌ شمار شده است. یک دلیل عمده این ماجرا انتظار مالکان املاک کلنگی برای مشخص شدن شرایط قیمتی زمین و املاک کلنگی در سال جدید است.

دلیل دیگر، شیوع ویروس کرونا و توقف یا به حداقل رسیدن فعالیت‌های فعالان و متقاضیان بازار اعم از واسطه‌ها، خریداران وفروشنده‌ها و حتی موجران و مستاجران در مقطع زمانی حاضر است. شواهد و اظهارات واسطه‌های بازار مسکن نشان می‌دهد هم‌اکنون عرضه املاک کلنگی کمتر از سایر املاک مسکونی اعم از واحدهای مسکونی نوساز یا چند ساله وقابل سکونت است.این موضوع می‌تواند فعالیت سازنده‌ها و سرمایه‌گذاران ساختمانی را در سال جدید به طور جدی تحت تاثیر قرار دهد.

دنیای اقتصاد

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب