گشایش حساب خانه اولی های تهران در ۱۰ ماهه امسال ۲۰۲ درصد رشد کرد


۱۳۹۵/۱۲/۱۱ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


property1

به گزارش ساخت یاب به نقل از تارنمای بانک مسکن، «ابوالقاسم رحیمی انارکی» افزود: از تیرماه امسال شاهد روند فزاینده افتتاح حساب زوج های جوان خانه اولی در صندوق پس انداز مسکن یکم بودیم که با توجه به مدت زمان انتظار یکساله برای دریافت سقف این تسهیلات در همه شهرهای کشور برآورد می شود از تیرماه ۱۳۹۶ متقاضیان با دریافت این تسهیلات برای خرید واحدهای مسکونی اقدام کنند.
وی پیش بینی کرد از تیرماه سال آتی با موج گسترده ای از تقاضا برای خرید مسکن مصرفی با تکیه بر قدرت پوشش دهی تسهیلات خانه اولی ها با نرخ سود تک رقمی روبرو می شویم.
سقف این تسهیلات برای هر نفر در شهرهای کوچک تا ۴۰۰ میلیون ریال، شهرهای میانی۶۰۰ میلیون ریال و شهرهای بزرگ و کلانشهرها ۸۰۰ میلیون ریال است.
عضو هیات مدیره بانک مسکن اعلام کرد اکنون بیش از ۵۰ درصد تقاضای خرید مسکن به واحدهای کمتر از ۸۰ مترمربع اختصاص دارد و این واحدها حداکثر ۳۰ درصد از بازار ساخت و ساز را به خود اختصاص می دهند.
وی از افزایش تقاضا در بازار ملک برای خرید واحدهای کوچک و میان متراژ از نیمه دوم سال ۱۳۹۶ خبر داد و افزود: تقاضا برای خرید واحدهای کوچک افزایش یافته است.
رحیمی انارکی گفت: با توجه به آمارها و اطلاعات رسمی از روند کنونی بازار معاملات و قیمت مسکن برآورد می شود بازار از نیمه اول سال ۹۶، با عبور کامل از دوره رکود و پشت سر گذاشتن دوره پیش رونق، وارد مرحله رونق شود.
به گزارش ایرنا، بازار مسکن کشور از اوایل سال ۱۳۹۲ به علت افزایش بی رویه قیمت واحدهای مسکونی وارد دوران رکود شد و پس از چهار سال رکود در این بخش دولت درصدد است با اجرای برنامه هایی مانند افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن و کاهش نرخ سود بازار مسکن را از رکود خارج کند.
تسهیلات پرداختی بانک ها به بخش های اقتصادی در ۱۰ ماهه امسال چهار هزار و ۲۷۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال شد که در همسنجی با دوره مشابه پارسال ۴۳.۴ درصد رشد داشت.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب