undermiddle500

۴۰ هزار میلیارد ریال برای بازآفرینی شهرهای کشور اختصاص یافت


۱۳۹۷/۰۸/۱۷ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار شهر


baftefarsoudeh4

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایرنا ، هوشنگ عشایری افزود: ۲۰ هزار میلیارد ریال از این مبلغ برای بخش تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده و ۲۰ هزار میلیارد ریال نیز در بخش خدمات زیربنایی است.

وی ادامه داد: اجرای بازآفرینی شهری با همکاری وزارت کشور و شهرداری ها از تکالیف وزارت راه و شهرسازی در برنامه ششم توسعه است.

وی اضافه کرد: توسعه خدمات زیربنایی، توسعه ورزشگاه ها و درمانگاه ها، بهسازی فضاهای عمومی و نوسازی و مقاوم سازی مسکن از مهمترین برنامه های شرکت بازآفرینی شهری ایران است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه برای بازآفرینی شهری در آذربایجان غربی نیز هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است، گفت: یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از این مبلغ توسط شرکت بازآفرینی شهری تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۳ هزار واحد شهری در آذربایجان غربی تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده دریافت می کند، ادامه داد: واحدهای شهرستان ارومیه تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی با کارمزد ۹ درصد و واحدهای سایر شهرستان های این استان تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی با کارمزد ۹ درصد دریافت می کنند.

اجرای طرح بازآفرینی شهری «امید» از ۱۹ بهمن ماه سال گذشته در سی و نهمین نشست ستاد ملی بازآفرینی شهری با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران در وزارت راه و شهرسازی کلید خورد؛ در این طرح برنامه نوسازی بافت‌های فرسوده توسط بخش خصوصی با تسهیل گری دولت اجرا می شود.

حسن روحانی رییس جمهوری در این نشست ضمن صدور دستور آغاز اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری امید در چند استان، گزارش عملکرد ستاد ملی بازآفرینی شهری و کارگروه‌های زیرمجموعه را نیز مورد بررسی قرار داد.

نظر